Úvod Koňská mast

Koňská mast

Označení „koňská mast“ (Pferdebalsam) se používá pro řadu výrobků, jejichž složení je na bázi bylin a jsou určeny k podpůrné léčbě zdravotních potíží, které jsou spojeny se svaly, klouby, páteří, cévním a lymfatickým systémem. Tyto výrobky dodává na trh švýcarská farmaceutická firma Herbamedicus.

Z jakých bylin jsou balzámy vyrobeny?

2Složení bylinných mastí není vždy stejné, obsahuje však vždy směs bylin a léčivých rostlin, které působí preventivním i ozdravným způsobem na určité zdravotní neduhy. Mezi nejúčinnější se počítá kaštan koňský (odtud i název výrobku), kostival lékařský a jalovec obecný. Většina mastí obsahuje směs 25 bylin. Některé výrobky jsou označeny jako chladivé, jiné jako hřejivé. Zesílený účinek s větším obsahem potřebných látek je označován jako forte.

Firma Herbamedicus dodává i gel k odstranění celulitidy (Cellulitis), který obsahuje směs 18 bylin a funguje ve čtyřech fázích. Dalším balzámem k hloubkové regeneraci pokožky, složeným z 23 bylin a beta glukanu je výrobek pod názvem DermoRevital.

Mimo léčivé masti je k dostání i bylinný preparát s komplexem 11 bylin a kloubní výživyArthrorevital). Je určen k perorálnímu užití (ústy) a je dodáván v balení obsahujícím 90 tablet.

Receptury k vyrobení těchto přírodních preparátů jsou originální a patentované.

Co je to koňská mast?

Koňská mast - namažte se společněKoňská mast je vyrobena ze směsi 25 bylin a rostlinných výtažků, podle tradiční a ověřené receptury. Její účinek je široký a intenzivní. Umožňuje jí to vyvážený výběr a obsah léčivých silic a výtažků z léčivých rostlin. Je určena k léčbě:

 • Artritidy
 • Revmatismu
 • Zánětu šlach a kloubních pouzder
 • Bolestí svalů a místních otoků
 • Bolestí zad, páteře a ischiasu
 • Křečových žil

Balzám podle svého určení (chladivý, hřejivý) vyvolává silné osvěžení či prohřátí a prokrvení postižených míst. Zvyšuje tak účinnost působících látek a rekonvalescenci.

Komu jsou určeny tyto balzámy?

5Léčebné balzámy typu „Koňská mast“ mohou používat laici, tedy lidé, kteří mají osobní výše uvedené zdravotní problémy, nebo profesionální maséřiterapeuti apod. Ze zkušenosti je používání koňské masti velmi rozšířené a oblíbené pro svou velkou účinnostjednoduchost použití i finanční dostupnost. K dostání jsou v lékárnách nebo v internetových obchodech s léčivy. Balení je o obsahu 250 a 500 ml. Léčivý balzám se používá vmasírováním potřebné dávky, pro vyšší účinnost se doporučuje zábal s větším množstvím gelu. V případě křečových žil se jemně aplikuje na povrch, bez intenzivnější masáže.

Jednotlivé produkty

Jednotlivé produkty se liší množstvím účinných látek a složením, dle potřebného výsledného efektu.

6

 • Koňská mast hřejivá. Chronické a bolestivé problémy s pohybovým aparátem. Křečové žíly. K prohřátí a aktivaci svalů, vazů a kloubů pro starší populaci. Vhodné použití před zátěží.
 • Koňská mast chladivá. Má osvěžující účinky proti pocitu „těžkých“ nohou. Je vhodná pro dlouhodobě nemocné, kteří trpí problémy spojenými s pohybovým aparátem (páteří, klouby apod.) Je vhodná k použití ráno, během dne i na večer.
 • Koňská mast hřejivá forte. Platí o ní stejné informace jako u koňské hřejivé masti, jen obsah některých látek, zvláště kaštanu koňského je větší. Celkový účinek je tedy intenzivnější.
 • Koňská mast chladivá forte. Tak jako v předešlém odstavci „Koňská mast chladivá“ má stejné jen intenzivnější účinky. Měli by ji používat lidé se zvlášť silnými bolestmi.
 • DermoRevital se dodává pouze v balení 250 ml. Je to multiaktivní balzám určený k regeneraci podrážděné a poškozené pleti a pokožky těla. Speciální složení s velkým obsahem beta-glukanu zmírňuje negativní vlivy působící na kůži, jako například nadměrné slunění, vliv alergenů apod.
 • Cellulitis. Obsahuje komplex bioaktivních účinných látek ke zvýšení pevnosti a elasticity pokožky, odbourávání podkožního tuku a k podpoření správné funkce lymfatického systému. Jde o čtyř fázový masážní přípravek ve formě gelu.
 • ArthroRevital. Kromě 11 bylin a rostlinných látek obsahuje Glukosamin, Chondroitin, želatinu a Kyselinu hyaluronovou. Tablety v tomto složení mají léčivý, obnovující a vyživující účinek na klouby vazy a šlachy.

Závěr

3Stále více lidí se navrací k přírodě a k tzv. přírodnímu léčení. Preparáty švýcarské firmy Herbamedicus toto nejen respektují, ale považují za svůj prioritní úkol. Jejich výrobky obsahují účinné látky a silice získané z bylin a rostlinných léčiv. Z tohoto důvodu poskytují mnoha lidem bezpečnou, šetrnou a hlavně účinnou léčbu mnoha fyzických problémů.

Nerozumněli jste všem pojmům? Připravili jsme pro vás slovník pojmů


Diskuse (50 komentářů)

Patrik, (01. 11. 2012 15:07) Reagovat
Já myslím, že o účincích koňské masti svědčí už i to, že je na trhu poměrně dlouhou dobu. Je to skvělá mast. Používám chladivou, a to při různých příležitostech. Celkově na ní doma nedáme dopustit.
Monika, (04. 12. 2012 14:52) Reagovat
Tak poskytuje úlevu při namoženinách, ale zase jí nelze brát jako lék na všechno. Je ale asi fakt, že ji najdeme v četných domácích lékarničkách.
Alice, (20. 12. 2012 14:09) Reagovat
Používáte někdo koňskou mast na křečové žíly? Chtěla bych jí zkusit. Koňská mast není drahá, a kdyby to mělo zabírat...A nevíte, jestli by na to byla lepší chladivá či hřejivá? Díky za vaše zkušenosti a názory.
Milada, (04. 01. 2013 18:28) Reagovat
Já jsem na koňskou mast hodně zvyklá z domova (jako od rodičů). Používali jsme ji na různé věci. PRoto mě strašně překvapilo, když jsme se sestěhovali s přítelem, že netušil, co to koňská mas je. Myslela jsem, že ji zná snad každý.:)
Danny, (13. 02. 2013 10:42) Reagovat
také beru koňskou mast jako všeobecně známou. My ji tedy doma nějak zvlášť nepoužívali, ale vždy jsme věděl, co to je, ale až když bydlím s přítelkyní, která ji používá často, zjišťuju, na co všechno je dobrá.
Dagmar, (16. 01. 2013 10:29) Reagovat
Mám pravděpodobně začínající zánět šlach. Pomůže mi koňská mast, když se s ní budu pravidelně mazat, nebo představuje jen podpůrnou léčbu a budu muset brát i nějaké léky.
marcel, (31. 01. 2013 19:39) Reagovat
Jako podpůrná léčba asi dobrý, ale každopádně si ze zánětem šlach zajděte k lékaři. Není to žádná sranda.
Jaro, (12. 02. 2013 15:47) Reagovat
Zdravím. Chcem sa opýtať. Jeden známi mi doporučil si na narazenú pätu dať na noc zábal na nohu s koňskej masti a z toho čo som sa tu dočítal, si myslím, že by vhodná na toto bola práve ArthroRevital. Bolo by vhodné ju použiť na takýto účel?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Koňská mast.cz
Kontakty