Úvod Koňská mast

Koňská mast

Označení „koňská mast“ (Pferdebalsam) se používá pro řadu výrobků, jejichž složení je na bázi bylin a jsou určeny k podpůrné léčbě zdravotních potíží, které jsou spojeny se svaly, klouby, páteří, cévním a lymfatickým systémem. Tyto výrobky dodává na trh švýcarská farmaceutická firma Herbamedicus.

Z jakých bylin jsou balzámy vyrobeny?

2Složení bylinných mastí není vždy stejné, obsahuje však vždy směs bylin a léčivých rostlin, které působí preventivním i ozdravným způsobem na určité zdravotní neduhy. Mezi nejúčinnější se počítá kaštan koňský (odtud i název výrobku), kostival lékařský a jalovec obecný. Většina mastí obsahuje směs 25 bylin. Některé výrobky jsou označeny jako chladivé, jiné jako hřejivé. Zesílený účinek s větším obsahem potřebných látek je označován jako forte.

Firma Herbamedicus dodává i gel k odstranění celulitidy (Cellulitis), který obsahuje směs 18 bylin a funguje ve čtyřech fázích. Dalším balzámem k hloubkové regeneraci pokožky, složeným z 23 bylin a beta glukanu je výrobek pod názvem DermoRevital.

Mimo léčivé masti je k dostání i bylinný preparát s komplexem 11 bylin a kloubní výživyArthrorevital). Je určen k perorálnímu užití (ústy) a je dodáván v balení obsahujícím 90 tablet.

Receptury k vyrobení těchto přírodních preparátů jsou originální a patentované.

Co je to koňská mast?

Koňská mast - namažte se společněKoňská mast je vyrobena ze směsi 25 bylin a rostlinných výtažků, podle tradiční a ověřené receptury. Její účinek je široký a intenzivní. Umožňuje jí to vyvážený výběr a obsah léčivých silic a výtažků z léčivých rostlin. Je určena k léčbě:

 • Artritidy
 • Revmatismu
 • Zánětu šlach a kloubních pouzder
 • Bolestí svalů a místních otoků
 • Bolestí zad, páteře a ischiasu
 • Křečových žil

Balzám podle svého určení (chladivý, hřejivý) vyvolává silné osvěžení či prohřátí a prokrvení postižených míst. Zvyšuje tak účinnost působících látek a rekonvalescenci.

Komu jsou určeny tyto balzámy?

5Léčebné balzámy typu „Koňská mast“ mohou používat laici, tedy lidé, kteří mají osobní výše uvedené zdravotní problémy, nebo profesionální maséřiterapeuti apod. Ze zkušenosti je používání koňské masti velmi rozšířené a oblíbené pro svou velkou účinnostjednoduchost použití i finanční dostupnost. K dostání jsou v lékárnách nebo v internetových obchodech s léčivy. Balení je o obsahu 250 a 500 ml. Léčivý balzám se používá vmasírováním potřebné dávky, pro vyšší účinnost se doporučuje zábal s větším množstvím gelu. V případě křečových žil se jemně aplikuje na povrch, bez intenzivnější masáže.

Jednotlivé produkty

Jednotlivé produkty se liší množstvím účinných látek a složením, dle potřebného výsledného efektu.

6

 • Koňská mast hřejivá. Chronické a bolestivé problémy s pohybovým aparátem. Křečové žíly. K prohřátí a aktivaci svalů, vazů a kloubů pro starší populaci. Vhodné použití před zátěží.
 • Koňská mast chladivá. Má osvěžující účinky proti pocitu „těžkých“ nohou. Je vhodná pro dlouhodobě nemocné, kteří trpí problémy spojenými s pohybovým aparátem (páteří, klouby apod.) Je vhodná k použití ráno, během dne i na večer.
 • Koňská mast hřejivá forte. Platí o ní stejné informace jako u koňské hřejivé masti, jen obsah některých látek, zvláště kaštanu koňského je větší. Celkový účinek je tedy intenzivnější.
 • Koňská mast chladivá forte. Tak jako v předešlém odstavci „Koňská mast chladivá“ má stejné jen intenzivnější účinky. Měli by ji používat lidé se zvlášť silnými bolestmi.
 • DermoRevital se dodává pouze v balení 250 ml. Je to multiaktivní balzám určený k regeneraci podrážděné a poškozené pleti a pokožky těla. Speciální složení s velkým obsahem beta-glukanu zmírňuje negativní vlivy působící na kůži, jako například nadměrné slunění, vliv alergenů apod.
 • Cellulitis. Obsahuje komplex bioaktivních účinných látek ke zvýšení pevnosti a elasticity pokožky, odbourávání podkožního tuku a k podpoření správné funkce lymfatického systému. Jde o čtyř fázový masážní přípravek ve formě gelu.
 • ArthroRevital. Kromě 11 bylin a rostlinných látek obsahuje Glukosamin, Chondroitin, želatinu a Kyselinu hyaluronovou. Tablety v tomto složení mají léčivý, obnovující a vyživující účinek na klouby vazy a šlachy.

Závěr

3Stále více lidí se navrací k přírodě a k tzv. přírodnímu léčení. Preparáty švýcarské firmy Herbamedicus toto nejen respektují, ale považují za svůj prioritní úkol. Jejich výrobky obsahují účinné látky a silice získané z bylin a rostlinných léčiv. Z tohoto důvodu poskytují mnoha lidem bezpečnou, šetrnou a hlavně účinnou léčbu mnoha fyzických problémů.

Nerozumněli jste všem pojmům? Připravili jsme pro vás slovník pojmů


Diskuse (50 komentářů)

Anna, (27. 02. 2013 09:51) Reagovat
dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli může koňská mast zmírnit příznaky artrózy. Kamarádka mi říká že jo, ale moc se mi to nezdá. Děkuji.
Jirka, (05. 03. 2013 05:44) Reagovat
Já myslím, že tím každopádně nic nezkazíte. Možná to nepomůže moc, ale třeba si alespoň trošku ulevíte a i to je dobré.
Radovana, (12. 03. 2013 07:46) Reagovat
také přemýšlím, že si pořídím koňskou mast na ruce, ale nevím, jestli je lepší hřejivá nebo chladivá. Myslím pro zmírnění bolesti při artróze.
Karla, (27. 03. 2013 14:22) Reagovat
Já tipuju, že na to bude lepší chladivá, ale nejsem si jistá. Ráda bych to také věděla, protože bych to mohla aspoň doporučit sestřenici, která má potíže se začínající artrózou.
Ester, (14. 05. 2013 05:56) Reagovat
[quote name="Karla"]Já tipuju, že na to bude lepší chladivá, ale nejsem si jistá. Ráda bych to také věděla, protože bych to mohla aspoň doporučit sestřenici, která má potíže se začínající artrózou.[/quote]U začínají artrózy trochu chladivá koňská mast pomáhá, alespoň mě ulevovala, ale jen po určitou dobu, pak už jsem efekt necítila. Nevím, může to být individuální...
Jindřích, (27. 05. 2013 18:08) Reagovat
[quote name="Honza"]V poslední době mám také problémy se zánětem šlach. Už po druhé se mi vrátil. Chtěl jsem se zeptat, jestli používáte koňskou mast jako prevenci v době, kdy vás to zrovna nezlobí, nebo jestli mast zabírá i v případě, že zrovna zánět mám. Děkuji.[/quote]Zánět šlach musíte léčit. Mazání koňskou mastí vám samo o sobě nepomůže. Možná si trochu ulevíte, ale to je vše.
Jan, (10. 06. 2013 10:06) Reagovat
[quote name="Tomík"]Já bych byl pro preventivní používání. Jestli se vám objevil zánět šlach, je třeba to řešit s lékařem a brát na to speciální prášky či podstoupit další léčbu.[/quote]Mě právě zánět šlach diagnostikovali. Vím, že teď je třeba klidový režim, ale rád bych věděl, jestli až mě to přejde je koňská mast dobrým preventivním opatřením. Doktor mě totiž varoval, že se mi může zánět šlach zase vrátit.
Andrejka, (17. 06. 2013 13:58) Reagovat
[quote name="Radovana"]také přemýšlím, že si pořídím koňskou mast na ruce, ale nevím, jestli je lepší hřejivá nebo chladivá. Myslím pro zmírnění bolesti při artróze.[/quote]Asi chladivá, ale nějaké zvlášť účinky bych být vámi celkově nečekala.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Koňská mast.cz
Kontakty