Úvod Koňská mast

Koňská mast

Označení „koňská mast“ (Pferdebalsam) se používá pro řadu výrobků, jejichž složení je na bázi bylin a jsou určeny k podpůrné léčbě zdravotních potíží, které jsou spojeny se svaly, klouby, páteří, cévním a lymfatickým systémem. Tyto výrobky dodává na trh švýcarská farmaceutická firma Herbamedicus.

Z jakých bylin jsou balzámy vyrobeny?

2Složení bylinných mastí není vždy stejné, obsahuje však vždy směs bylin a léčivých rostlin, které působí preventivním i ozdravným způsobem na určité zdravotní neduhy. Mezi nejúčinnější se počítá kaštan koňský (odtud i název výrobku), kostival lékařský a jalovec obecný. Většina mastí obsahuje směs 25 bylin. Některé výrobky jsou označeny jako chladivé, jiné jako hřejivé. Zesílený účinek s větším obsahem potřebných látek je označován jako forte.

Firma Herbamedicus dodává i gel k odstranění celulitidy (Cellulitis), který obsahuje směs 18 bylin a funguje ve čtyřech fázích. Dalším balzámem k hloubkové regeneraci pokožky, složeným z 23 bylin a beta glukanu je výrobek pod názvem DermoRevital.

Mimo léčivé masti je k dostání i bylinný preparát s komplexem 11 bylin a kloubní výživyArthrorevital). Je určen k perorálnímu užití (ústy) a je dodáván v balení obsahujícím 90 tablet.

Receptury k vyrobení těchto přírodních preparátů jsou originální a patentované.

Co je to koňská mast?

Koňská mast - namažte se společněKoňská mast je vyrobena ze směsi 25 bylin a rostlinných výtažků, podle tradiční a ověřené receptury. Její účinek je široký a intenzivní. Umožňuje jí to vyvážený výběr a obsah léčivých silic a výtažků z léčivých rostlin. Je určena k léčbě:

 • Artritidy
 • Revmatismu
 • Zánětu šlach a kloubních pouzder
 • Bolestí svalů a místních otoků
 • Bolestí zad, páteře a ischiasu
 • Křečových žil

Balzám podle svého určení (chladivý, hřejivý) vyvolává silné osvěžení či prohřátí a prokrvení postižených míst. Zvyšuje tak účinnost působících látek a rekonvalescenci.

Komu jsou určeny tyto balzámy?

5Léčebné balzámy typu „Koňská mast“ mohou používat laici, tedy lidé, kteří mají osobní výše uvedené zdravotní problémy, nebo profesionální maséřiterapeuti apod. Ze zkušenosti je používání koňské masti velmi rozšířené a oblíbené pro svou velkou účinnostjednoduchost použití i finanční dostupnost. K dostání jsou v lékárnách nebo v internetových obchodech s léčivy. Balení je o obsahu 250 a 500 ml. Léčivý balzám se používá vmasírováním potřebné dávky, pro vyšší účinnost se doporučuje zábal s větším množstvím gelu. V případě křečových žil se jemně aplikuje na povrch, bez intenzivnější masáže.

Jednotlivé produkty

Jednotlivé produkty se liší množstvím účinných látek a složením, dle potřebného výsledného efektu.

6

 • Koňská mast hřejivá. Chronické a bolestivé problémy s pohybovým aparátem. Křečové žíly. K prohřátí a aktivaci svalů, vazů a kloubů pro starší populaci. Vhodné použití před zátěží.
 • Koňská mast chladivá. Má osvěžující účinky proti pocitu „těžkých“ nohou. Je vhodná pro dlouhodobě nemocné, kteří trpí problémy spojenými s pohybovým aparátem (páteří, klouby apod.) Je vhodná k použití ráno, během dne i na večer.
 • Koňská mast hřejivá forte. Platí o ní stejné informace jako u koňské hřejivé masti, jen obsah některých látek, zvláště kaštanu koňského je větší. Celkový účinek je tedy intenzivnější.
 • Koňská mast chladivá forte. Tak jako v předešlém odstavci „Koňská mast chladivá“ má stejné jen intenzivnější účinky. Měli by ji používat lidé se zvlášť silnými bolestmi.
 • DermoRevital se dodává pouze v balení 250 ml. Je to multiaktivní balzám určený k regeneraci podrážděné a poškozené pleti a pokožky těla. Speciální složení s velkým obsahem beta-glukanu zmírňuje negativní vlivy působící na kůži, jako například nadměrné slunění, vliv alergenů apod.
 • Cellulitis. Obsahuje komplex bioaktivních účinných látek ke zvýšení pevnosti a elasticity pokožky, odbourávání podkožního tuku a k podpoření správné funkce lymfatického systému. Jde o čtyř fázový masážní přípravek ve formě gelu.
 • ArthroRevital. Kromě 11 bylin a rostlinných látek obsahuje Glukosamin, Chondroitin, želatinu a Kyselinu hyaluronovou. Tablety v tomto složení mají léčivý, obnovující a vyživující účinek na klouby vazy a šlachy.

Závěr

3Stále více lidí se navrací k přírodě a k tzv. přírodnímu léčení. Preparáty švýcarské firmy Herbamedicus toto nejen respektují, ale považují za svůj prioritní úkol. Jejich výrobky obsahují účinné látky a silice získané z bylin a rostlinných léčiv. Z tohoto důvodu poskytují mnoha lidem bezpečnou, šetrnou a hlavně účinnou léčbu mnoha fyzických problémů.

Nerozumněli jste všem pojmům? Připravili jsme pro vás slovník pojmů


Diskuse (50 komentářů)

ema, (17. 06. 2013 14:53) Reagovat
Na artrozu je dobrá GELATINA PLUS od fy Anton Hubner v Německu. Je to čistý přírodní produkt, s vápníkem, hořčíkem, železem, na doplnění kloubních a kostních úbytků. Před 8mi lety mi to poradila kamarádka, které to poradil jeden primář, když byla rozbitá po havárce. Faktem je že v té době jsem měla potíže, a tak jsem nasadila léčbu. Každý rok zbaštím 1 balení... stojí to sicce 500,-, ale když jsem byla nyní na rentgenu a densitometrii, tak se obojí divili, že mám snímky lepší než tenkrát. že nález je úplně jiný než před lety.Vytiskněte si z netu popis a zeptejte se doktora, jestli tam není něco co by vám vadilo. Mně to pomohlo.
Helena, (24. 06. 2013 12:10) Reagovat
[quote name="ema"]Na artrozu je dobrá GELATINA PLUS od fy Anton Hubner v Německu. Je to čistý přírodní produkt, s vápníkem, hořčíkem, železem, na doplnění kloubních a kostních úbytků. Před 8mi lety mi to poradila kamarádka, které to poradil jeden primář, když byla rozbitá po havárce. Faktem je že v té době jsem měla potíže, a tak jsem nasadila léčbu. Každý rok zbaštím 1 balení... stojí to sicce 500,-, ale když jsem byla nyní na rentgenu a densitometrii, tak se obojí divili, že mám snímky lepší než tenkrát. že nález je úplně jiný než před lety.Vytiskněte si z netu popis a zeptejte se doktora, jestli tam není něco co by vám vadilo. Mně to pomohlo.[/quote]A to vám to balení vydrželo na rok? to mi nepřijde tak drahé, když stačí jednou za rok dát pět set korun. Koupím to mamce, ta má artrózu a alergická by na nic být neměla. děkuji za doporučení. Snad to zabere.
ema, (24. 06. 2013 22:00) Reagovat
...... Faktem je že v té době jsem měla potíže, a tak jsem nasadila léčbu. Každý rok zbaštím 1 balení... stojí to sicce 500,-, ale když jsem byla nyní na rentgenu a densitometrii, tak se obojí divili, že mám snímky lepší než tenkrát. že nález je úplně jiný než před lety.Vytiskněte si z netu popis a zeptejte se doktora, jestli tam není něco co by vám vadilo. Mně to pomohlo.[/quote]A to vám to balení vydrželo na rok? to mi nepřijde tak drahé, když stačí jednou za rok dát pět set korun. Koupím to mamce, ta má artrózu a alergická by na nic být neměla. děkuji za doporučení. Snad to zabere.[/quote]No po spotřebování jednoho balení by měla být pauza, ale protože je v návodu napsáno, že při krátkodobém užívání je možno i víc než doporučované 3xdenně 2-3 kapsle.Takže beru míň a ta dávka mi vydrží. Ale doporučuji se o dávkování a užívání domluvit s doktorem co mamce tu artrozu léčí.
Katka, (16. 07. 2013 03:58) Reagovat
[quote name="Karla"]Já tipuju, že na to bude lepší chladivá, ale nejsem si jistá. Ráda bych to také věděla, protože bych to mohla aspoň doporučit sestřenici, která má potíže se začínající artrózou.[/quote]A na jaké problémy je lepší ta chladivá? Většinou, když čtu o nějakých potížích a jejich zmírnění koňskou mastí, tak se všude píše jen o té chladivé. Díky.
Nika, (04. 02. 2014 18:41) Reagovat
Mám velmi dobré zkušenosti s koňskou mastí a to chladivou i hřejivou. V poslední době používám více hřejivou, mám problémy s ramenním kloubem a s bederní páteří. Po nanesení a vmasírování kůže zčervená, lehounce pálí, ale příjemně se to rozleží do hřejivého tepla a krásně uleví od bolesti. Mohu jen doporučit. :roll:
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Koňská mast.cz
Kontakty