Úvod Slovník použitých pojmů

Slovník použitých pojmů

Slovník použitých cizích a odborných slov:

Artritida - je zánětlivé autoimunitní onemocnění, projevující se otokem a bolestivostí kloubů.

Celulitida - nebo-li pomerančová kůže, je stav vazivové a tukové tkáně v podkoží. Začíná ukládáním odpadních látek z látkové přeměny, které nebyly z těla vyloučeny lymfatickým a krevním systémem. Celulitidou trpí především ženy a to nejvíc v tzv. problémových oblastech, kde se nejvíc ukládá tuk.

Ischias - lidově houser. Jde o náhlé ztuhnutí svalů v oblasti bederní páteře a kříže. Dochází k němu většinou po neopatrném, rychlém či trhavém pohybu (hlavně do rotace), nebo zvedáním nadměrně těžkých břemen. Projevuje se velkou bolestí a omezením pohybu, postižený se často nemůže narovnat.

Lymfatický systém - je to systém lidského organismu vedoucí z mezibuněčných prostor do krve mízními cévami. Má víc funkcí, mezi nejdůležitější je odvod toxických látek, odpadních produktů metabolismu. 

Prioritní - prvotní, v popředí zájmu.

Rekonvalescence - je to období zotavování se organismu po nemoci, přibližně od vymizení hlavních příznaků až po úplnou úzdravu.

Revmatismus - v podstatě to samé co artritida - nebo také revmatická artritida, tedy bolestivé a zánětlivé onemocnění kloubů.

Terapeut- osoba zabývající se některým z odvětví rehabilitace, např. fyzioterapií (péčí o tělo). Terapie napomáhá při klasické léčbě (medikamenty) nebo po chirurgické operaci k úplnému uzdravení či úlevě.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Koňská mast.cz
Kontakty